• Buďte s námi

• Pro Vaše děti budujeme 2. stupeň základní školy. Na stránkách našeho školního informačního systému EduPage Vám postupně představíme naší vizi pro 2. stupeň. Sledujte náš blog.
        • Učíme se venku

• V lese nebo na školní zahradě se učíme, jak jen to dovolí počasí.
        • Badatelská výuka

• Žáci aktivně hledají odpovědi na badatelské otázky.
        • Metoda Clil

• Angličtina je náš hlavní směr a integrujeme ji i do ostatních předmětů.
        • Spolupracujeme

• Spolu dokážeme víc, než sami. Učíme se diskutovat, rozdělit si práci a zhodnotit svůj přínos pro tým.
        • Učíme se pro život

• Učíme se pracovat s informacemi a využívat je v každodenním životě.
        • Wellbeing - umění žít

• Jde nám o tom, abychom se spolu cítili dobře. K tomu nám pomáhají i základy slušného chování a etická výchova.
          • Angličtina
          • Příroda
          • Technologie
          • Etika
        • Vize pro 2. stupeň - Anglický jazyk

• 07.11.2023 15:44
        • Anglický jazyk je naší prioritou.
          Cílem je, abychom podpořili žáky v rozvoji jazykových dovedností tak,
          aby mohli studovat na zahraniční střední škole.
        • Naším cílem je, aby žáci, kteří navštěvovali Adventure School, na konci 1. stupně mluvili, četli a rozuměli minimálně na úrovni A2 CEFR podle Evropského rámce pro jazyky. U bilingvních a pokročilých žáků chceme dosáhnout úrovně B1 CEFR nebo vyšší. Pro studenty, kteří touží po mezinárodně uznávaných certifikátech, jsou k dispozici zkoušky YLE Cambridge (Starters A0, Movers A1, Flyers A2/KET for schools A2).

Studenti nastupující do 6. třídy školy Adventure School budou pracovat na zkouškách úrovně B, tj. na zkouškách PET pro školy B1 a FCE pro školy B2. Zkoušky úrovně B jsou minimální požadovanou úrovní pro studium v zahraničí a na anglických univerzitách. Zatímco zkouška KET for schools A2 bude nabízena žákům šestých tříd; naším cílem je, aby většina našich žáků složila cambridgeskou zkoušku PET B1 do 7. třídy a cambridgeskou zkoušku FCE B2 do 9. třídy. Dvojjazyční a pokročilí studenti se budou připravovat na zkoušku CAE Advanced C1 nebo na vyšší/oborově zaměřené úrovně.

Jak těchto cílů dosáhneme?

• pět hodin anglického jazyka týdně
            • čtyři pilíře rozvoje jazyka: mluvení, poslech, čtení a psaní
            • nová slovní zásoba a gramatika (slovní zásoba pro ostatní předměty)
            • psaní od hláskování slovíček a vět k psaní textu a tvůrčímu psaní